Ludzie nie są teraz naprawdę zainteresowani handlem Bitcoinem.

Bitcoin wydaje się tkwić w rutynie, ponieważ wiodąca kryptokur waluta spada o 0,55% do 9.385 dolarów. Ale „prawdziwy“ wolumen pozostaje niezwykle niski i wynosi zaledwie 1,3 miliarda dolarów.

Po raz pierwszy od lutego, wolumen ten spadł poniżej 1 miliarda dolarów.

messari-btc-real-volume
Źródło: Messari BTC Real Volume
Ale nie tylko wolumen detaliczny, ale i instytucjonalny na wszystkich giełdach jest mniejszy.

Przedłużający się okres konsolidacji o niskiej zmienności
Kontrakty terminowe typu future na Bitcoin w grupie CME osiągnęły wczorajszy najniższy poziom od ponad miesiąca do 110 mln dolarów z poziomu 328 mln dolarów na początku tego tygodnia. Bakkt nie widział 50 milionów dolarów w ciągu ostatniego miesiąca i spadł do 15 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o opcje Bitcoin, CME, która stale robi rekordy, również obserwuje spadek od połowy ubiegłego tygodnia, spadając tak nisko jak 882k dolarów z wysokiej 66 milionów dolarów 28 maja.

Ten sam trend spadkowy można zaobserwować na opcjach Bitcoin sprzedawanych na Deribit, LedgerX i OKEx. Wczorajsza aktywność opcji BTC była również ciężka po stronie sprzedaży połączeń.

W międzyczasie Bakkt nie odnotował ani jednego dolara w obrotach opcjami bitcoin. I nie jest to nic nowego, w 2020 roku rzadko ktokolwiek handluje opcjami Bakkt’a na Bitcoin’y.

Otwarte zainteresowanie w międzyczasie rośnie na Bitcoin Billionaire opcji, w znacznie szybszym tempie niż bitcoin futures“, jak na Skew. Tylko w zeszłym tygodniu, OI na CME’s bitcoin options hit wszech czasów.

Przy spadku o połowę, „cena Bitcoin’a weszła w długi okres konsolidacji niskiej zmienności, wydaje się, że zainteresowanie handlem cyfrowym aktywem numer jeden na świecie nieco spadło„, napisał analityk Mati Greenspan w swoim dzienniku.

Jak widzieliśmy, tysiąclecia upodobały sobie akcje, zwłaszcza te z firm w upadłości lub bez dochodów.

Nie przestawaj gromadzić

W przeciwieństwie do działalności handlowej, Bitcoin jest zawsze na wysokim poziomie w stosunku do działalności społecznej. „Rosnący wskaźnik NVTweet Ratio może sugerować, że BTC jest teraz bardziej napędzany przez handel instytucjonalny, ponieważ limit rynkowy rośnie szybciej niż wolumen społeczny,“ powiedział The TIE.

Podczas gdy aktywność handlowa na całym świecie jest słaba, posiadacze Bitcoinów wykorzystują to jako okazję do kupowania niektórych sats.

Według Glassnode, właściciele spędzili 154 ze 170 dni tego roku gromadząc Bitcoin. Zwiększyli oni swoje pozycje o około 233,000 BTC.

Źródło: Glassnode

Bitcoin Puell Multiple również spadł z powrotem do zielonej strefy „buy“ po około trzech tygodniach. W dłuższej perspektywie, te poziomy poniżej linii 0,5 były historycznie doskonałymi punktami wejścia dla inwestorów do Bitcoinów.

Jeśli chodzi o cenę, to każdy zgadnie, dokąd pójdzie dalej. Dla inwestora CryptoGainz, obecnie wygląda to jak „byczy reprymenda i retest popytu“.

„Imo jest bardziej prawdopodobne, że btc będzie księżycem bez zejścia poniżej 8k, niż zobaczyć retest rocznego otwarcia na 7.1k“, powiedział.